Personages uit het Evangelie
Dit zijn roepingsverhalen van sommige personages uit het Evangelie die helpen en dienen als leidraad bij het bidden.
Hiermee kunnen ons proberen voor te stellen hoe de verhalen van deze personages eruit zou zien na de effecten die hun daden en beslissingen hadden op het leven van Jezus en van ons allemaal. Mensen die, net als wij, werden beïnvloed door de wereld, de zonde, angst en haat… maar ook door geloof, naastenliefde en de liefde voor God.
Het is allemaal volledig verzonnen. De personages vertellen ons hoe hun verhaal was. De Heilige Geest heeft de Heilige Schrift geïnspireerd, maar wilde niet alles gedetailleerd beschrijven. Op de een of andere manier wil Hij dat ons leven deel uitmaakt van het verhaal van de Zoon van God. Denk aan jouw leven door het verhaal van elk personage.
Probeer na te denken over jouw eigen leven, jouw angsten, jouw zonden en jouw overwinningen zoals de personages in deze verhalen doen. Elke christen doet het op een andere manier. Er zijn duizenden manieren om te bidden.
Bij elk hoofdstuk staan verwijzingen naar de passages in het Evangelie waar het personage voorkomt. Dat is het enige dat echt is.
Als deze teksten jouw helpen om over na te denken en te bidden, dan is het geweldig! Mocht het niet zo zijn, is het ook goed! Verspil dan je tijd niet met deze teksten en probeer andere manieren om te bidden en je relatie met God te verbeteren.

De overspelige vrouw

De rijke jongeman: “God wilde mij”

Barabbas na de Kruisiging van Jezus
